E-deklaracje coraz bardziej popularne

E-deklaracje coraz bardziej popularne

Rozliczenie PIT przez Internet z roku na rok zyskuje na popularności. Jak wynika ze statystyk opublikowanych przez Ministerstwo Finansów, w tym roku do systemu e-Deklaracji złożono już 13 milionów dokumentów. To o dwa miliony dokumentów więcej, niż w 2012 roku.

Na coraz większe zainteresowanie e-Deklaracjami wpływa między innymi to, że przedsiębiorcy rozliczający się przez Internet mogą je wysłać w prosty, wygodny sposób – bez potrzeby drukowania deklaracji lub zanoszenia jej do urzędu. Ponadto dzięki ułatwieniom ze strony fiskusa e-Deklaracje można składać bez podpisu elektronicznego.

Rozliczanie PIT przez Internet wiąże się też z szybszym uzyskiwaniem ewentualnej nadpłaty podatku.

Power Media S.A. dostarcza tysiącom polskich przedsiębiorców narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu. Szybka i prosta internetowa rejestracja firmy poprzez wniosek CEIDG-1. Wyszukaj kody PKD, samodzielnie poprowadź księgowość online (KPiR) . Dzięki nam wygodnie wystawisz potrzebne faktury (zobacz darmowy program do fakturowania), a pod koniec roku wypełnisz i wyślesz PIT roczny online dzięki naszemu darmowemu programowi. Rozlicz PIT 2016 z pitroczny.pl. Rozliczenie roczne PIT 2016 to gwarancja bezpieczeństwa i wygody.