Kto wypełnia PIT/BR

Broszura informacyjne ministerstwa finansów mówi, że PIT/BR dołączany jest do formularza PIT 36 oraz do formularza PIT 36 L. Załącznik przeznaczony jest dla prowadzących działaność gospodarczą, którzy w zeznaniu podatkowym dokonują odliczeń dotyczących tzw. ulgi B+R.

Ulga z tytułu prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej (czyli tzw. ulga B+R) dotyczy odliczenia od podstawy obliczenia podatku dochodowego określonej kwoty kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność badawczo-rozwojową (tzw. kosztów kwalifikowanych wymienionych w art. 26e ust. 2 i 3 ustawy). W przypadku łącznego opodatkowania dochodów małżonków, jak i małżonków rozliczających się indywidualnie, załącznik PIT/BR wypełnia odrębnie każdy z małżonków.

Złożenie zeznania podatkowego

Podatnik, który wypełni roczne rozliczenie podatkowe za 2017 rok (PIT 2017), musi złożyć je w urzędzie skarbowym. Może to uczynić bezpośrednio – udając się do urzędu osobiście bądź nadając zeznanie na poczcie. Ordynacja podatkowa daje podatnikowi możliwość wysłania rocznego zeznania PIT przez internet, bez konieczności potwierdzania go kwalifikowanym podpisem elektronicznym – serwis pitroczny.pl umożliwia wysłanie deklaracji przez internet. W tym roku oszczędź czas i wypełnij swoje rozliczenie podatkowe online.

IFIRMA SA dostarcza tysiącom polskich przedsiębiorców narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu. Szybka i prosta internetowa rejestracja firmy poprzez wniosek CEIDG-1. Wyszukaj kody PKD, samodzielnie poprowadź księgowość online (KPiR) . Dzięki nam wygodnie wystawisz potrzebne faktury (zobacz darmowy program do fakturowania), a pod koniec roku wypełnisz i wyślesz PIT roczny online dzięki naszemu darmowemu programowi. Rozlicz PIT 2017 z pitroczny.pl. Rozliczenie roczne PIT 2017 to gwarancja bezpieczeństwa i wygody.