Kto wypełnia PIT/ZG?

Do złożenie załącznika PIT/ZG zobligowane są osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą za granicą lub osoby, które uzyskały dochody ze źródeł przychodów położonych za granicą, w przypadku, gdy dochody te podlegają opodatkowaniu w Polsce (art. 30c ust. 4 i 5 ustawy i podatku dochodowym od osób fizycznych).

Uwaga! Należy pamiętać, aby złożyć załącznik PIT/ZG odrębnie dla każdego państwa, w którym uzyskało się dochód.

Złożenie zeznania podatkowego

Wypełnione zeznanie podatkowe za 2017 rok (PIT 2017) należy złożyć w urzędzie skarbowym. Można to uczynić bezpośrednio – udając się do urzędu osobiście bądź nadając zeznanie na poczcie. Ordynacja podatkowa daje podatnikowi możliwość wysłania rocznego zeznania PIT przez internet, bez konieczności potwierdzania go kwalifikowanym podpisem elektronicznym – serwis pitroczny.pl umożliwia wysłanie e-deklaracji. W tym roku oszczędź czas i wypełnij swoje rozliczenie podatkowe online.

IFIRMA SA dostarcza tysiącom polskich przedsiębiorców narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu. Szybka i prosta internetowa rejestracja firmy poprzez wniosek CEIDG-1. Wyszukaj kody PKD, samodzielnie poprowadź księgowość online (KPiR) . Dzięki nam wygodnie wystawisz potrzebne faktury (zobacz darmowy program do fakturowania), a pod koniec roku wypełnisz i wyślesz PIT roczny online dzięki naszemu darmowemu programowi. Rozlicz PIT 2017 z pitroczny.pl. Rozliczenie roczne PIT 2017 to gwarancja bezpieczeństwa i wygody.