Kto wypełnia PIT/DS

Broszura informacyjne ministerstwa finansów mówi, że PIT/DS dołączany jest do formularza PIT 36 oraz do formularza PIT 36 L.

Załącznik ten składają podatnicy uzyskujący przychody z działów specjalnych produkcji rolnej, którzy ustalają dochód na podstawie ksiąg rachunkowych lub podatkowej księgi przychodów i rozchodów. W załączniku tym podatnicy podają dane dotyczące działów specjalnych produkcji rolnej prowadzonych indywidualnie, a także wspólnie z innymi podatnikami lub w formie spółki niebędącej osobą prawną oraz wykazują przychody, koszty, dochód lub stratę z tej działalności.

W przypadku łącznego opodatkowania dochodów małżonków, jak i małżonków rozliczających się indywidualnie, załącznik PIT/DS wypełnia odrębnie każdy z małżonków.

Złożenie zeznania podatkowego

Podatnik, który wypełni roczne rozliczenie podatkowe za 2017 rok (PIT 2017), musi złożyć je w urzędzie skarbowym. Może to uczynić bezpośrednio – udając się do urzędu osobiście bądź nadając zeznanie na poczcie. Ordynacja podatkowa daje podatnikowi możliwość wysłania rocznego zeznania PIT przez internet, bez konieczności potwierdzania go kwalifikowanym podpisem elektronicznym – serwis pitroczny.pl umożliwia wysłanie deklaracji przez internet. W tym roku oszczędź czas i wypełnij swoje rozliczenie podatkowe online.

IFIRMA SA dostarcza tysiącom polskich przedsiębiorców narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu. Szybka i prosta internetowa rejestracja firmy poprzez wniosek CEIDG-1. Wyszukaj kody PKD, samodzielnie poprowadź księgowość online (KPiR) . Dzięki nam wygodnie wystawisz potrzebne faktury (zobacz darmowy program do fakturowania), a pod koniec roku wypełnisz i wyślesz PIT roczny online dzięki naszemu darmowemu programowi. Rozlicz PIT 2017 z pitroczny.pl. Rozliczenie roczne PIT 2017 to gwarancja bezpieczeństwa i wygody.