Kto wypełnia PIT/M?

Według broszury informacyjnej Ministerstwa Finansów, formularz PIT/M zawiera informacje o dochodach małoletnich dzieci, które podlegają opodatkowaniu wraz z dochodami rodziców.

W przypadku załącznika PIT/M, bez względu na sposób opodatkowania (indywidualnie, wspólne rozliczenie z małżonkiem, w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci), każdy z podatników powinien wypełnić załącznik PIT/M odrębnie.

Złożenie zeznania podatkowego

Podatnik, który wypełni swoje roczne rozliczenie podatkowe z 2017 rok (PIT 2017), zobowiązany jest do terminowego złożenia formularza w urzędzie skarbowym. Może to uczynić bezpośrednio – udając się do urzędu osobiście bądź nadając zeznanie na poczcie. Ordynacja podatkowa daje podatnikowi możliwość wysłania rocznego zeznania PIT przez internet, bez konieczności potwierdzania go kwalifikowanym podpisem elektronicznym – serwis pitroczny.pl umożliwia wysyłanie e-deklaracji. W tym roku oszczędzaj czas i wypełnij PIT online.

IFIRMA SA dostarcza tysiącom polskich przedsiębiorców narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu. Szybka i prosta internetowa rejestracja firmy poprzez wniosek CEIDG-1. Wyszukaj kody PKD, samodzielnie poprowadź księgowość online (KPiR) . Dzięki nam wygodnie wystawisz potrzebne faktury (zobacz darmowy program do fakturowania), a pod koniec roku wypełnisz i wyślesz PIT roczny online dzięki naszemu darmowemu programowi. Rozlicz PIT 2017 z pitroczny.pl. Rozliczenie roczne PIT 2017 to gwarancja bezpieczeństwa i wygody.