Ulga internetowa

Kto może dokonać odliczenia?

Ulga internetowa obejmuje wydatki poniesione za użytkowanie sieci Internet, niezależnie od miejsca w którym się z niej korzysta jak i formy dostępu np. w domu (łącze stałe, bezprzewodowe, w tym za pomocą urządzeń mobilnych) jak i w kawiarence internetowej. Ulga internetowa podlega limitacji. Za 2017 rok (PIT 2017) podatnik może odliczyć maksymalnie 760 zł. Żeby dokonać odliczenia, należy posiadać fakturę dokumentującą wysokość poniesionych przez podatnika wydatków.

Ograniczenia w odliczaniu ulgi internetowej

Odliczenia z tytułu ulgi internetowej można dokonać tylko w przypadku, gdy podatnik:

  • nie wliczył powyższych wydatków w koszty uzyskania przychodu;
  • nie dokonał odliczeń na podstawie ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od osób fizycznych;
  • nie dokonał odliczeń na podstawie ustawy o podatku tonażowym;
  • nie otrzymał zwrotu poniesionych wydatków w jakiejkolwiek innej formie.

Ulgę można odliczyć w dwóch następujących po sobie latach podatkowych. Podatnik, który z ulgi internetowej po raz pierwszy skorzystał w zeznaniu podatkowym za 2016 r., może skorzystać z tego odliczenia wyłącznie za rok 2017.

Gdzie należy wykazać ulgę?

Podatnicy, którzy korzystają z odliczeń z tytułu ulgi internetowej, powinni wykazać niniejszą ulgę w załączniku PIT/O, który należy dołączyć do zeznania podatkowego za 2017 rok.

Teraz możesz wypełnić i wysłać swój PIT przez internet. Bezpiecznie i szybko uczynisz to w naszym serwisie pitroczny.pl. Już dziś wypełnij PIT online.

IFIRMA SA dostarcza tysiącom polskich przedsiębiorców narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu. Szybka i prosta internetowa rejestracja firmy poprzez wniosek CEIDG-1. Wyszukaj kody PKD, samodzielnie poprowadź księgowość online (KPiR) . Dzięki nam wygodnie wystawisz potrzebne faktury (zobacz darmowy program do fakturowania), a pod koniec roku wypełnisz i wyślesz PIT roczny online dzięki naszemu darmowemu programowi. Rozlicz PIT 2017 z pitroczny.pl. Rozliczenie roczne PIT 2017 to gwarancja bezpieczeństwa i wygody.