Ulga uczniowska

Kto może dokonać odliczenia podatku?

Urząd skarbowy może przyznać podatnikowi ulgę z tytułu wyszkolenia uczniów bądź zatrudnienia pracowników w celu przygotowania zawodowego.

Podatnicy, którzy są uprawnieni do skorzystania z ulgi uczniowskiej, mogą odliczyć:

  • kwoty ulg przyznane przed 1 stycznia 2006 roku, jeśli nie znalazły one pokrycia w podatku dochodowym za lata poprzednie;
  • kwoty ulg przyznane przez organ podatkowy po dniu 1 stycznia.

Gdzie należy wykazać ulgę?

Podatnicy, którzy korzystają z odliczenia podatku z tytułu wyszkolenia uczniów lub zatrudnienia pracowników w celu przygotowania zawodowego, powinni wykazać niniejszą ulgę na załączniku PIT/O.

Załącznik PIT/O należy złożyć w urzędzie skarbowym wraz z zeznaniem podatkowym za 2017 rok (PIT 2017). Nasz serwis pitroczny.pl oferuje szybki i bezpłatny sposób na wypełnienie i wysłanie formularza PIT przez internet. Skorzystaj z intuicyjnych podpowiedzi w naszej aplikacji do rozliczeń podatkowych online i wypełnij PIT online już dziś.

IFIRMA SA dostarcza tysiącom polskich przedsiębiorców narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu. Szybka i prosta internetowa rejestracja firmy poprzez wniosek CEIDG-1. Wyszukaj kody PKD, samodzielnie poprowadź księgowość online (KPiR) . Dzięki nam wygodnie wystawisz potrzebne faktury (zobacz darmowy program do fakturowania), a pod koniec roku wypełnisz i wyślesz PIT roczny online dzięki naszemu darmowemu programowi. Rozlicz PIT 2017 z pitroczny.pl. Rozliczenie roczne PIT 2017 to gwarancja bezpieczeństwa i wygody.