Zwrot nienależnie pobranych świadczeń

Komu przysługują odliczenia?

Ten rodzaj odliczenia przysługuje jako zwrot nienależnie pobranych świadczeń, które uprzednio zwiększyły dochód podlegający opodatkowaniu (w kwotach uwzględniających pobrany podatek), w sytuacji, gdy nie zostały potrącone przez płatnika.

Tego typu odliczenie dotyczy zwrotu nienależnie pobranych świadczeń, które przekroczyły kwotę dochodu, dokonanego w roku podatkowym, ale również w latach 2012-2016, jeśli nie znalazły pokrycia w dochodzie za te lata. Należna kwota może być odliczona od dochodu, który podatnik uzyska w najbliższych, kolejno po sobie następujących 5 latach podatkowych.

Gdzie należy wykazać ulgę?

Podatnicy, którzy korzystają z odliczeń z tytułu nienależnie pobranych świadczeń, powinni wykazać niniejszą ulgę na załączniku PIT/O oraz złożyć go w urzędzie skarbowym wraz z rocznym zeznaniem podatkowym za 2017 rok (PIT 2017). Najszybciej wypełnisz i wyślesz swój PIT przez internet. Skorzystaj z pomocy serwisu pitroczny.pl – z nami bezpiecznie i w prosty sposób wypełnisz swój PIT online i wyślesz e-deklarację.

IFIRMA SA dostarcza tysiącom polskich przedsiębiorców narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu. Szybka i prosta internetowa rejestracja firmy poprzez wniosek CEIDG-1. Wyszukaj kody PKD, samodzielnie poprowadź księgowość online (KPiR) . Dzięki nam wygodnie wystawisz potrzebne faktury (zobacz darmowy program do fakturowania), a pod koniec roku wypełnisz i wyślesz PIT roczny online dzięki naszemu darmowemu programowi. Rozlicz PIT 2017 z pitroczny.pl. Rozliczenie roczne PIT 2017 to gwarancja bezpieczeństwa i wygody.