Kto wypełnia PIT/B?

Broszura informacyjne ministerstwa finansów mówi, że PIT/B dołączany jest do formularza PIT 36 oraz do formularza  PIT 36L.

  • Załącznik ten zobowiązane są złożyć osoby, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą.
  • Formularz PIT/B zawiera informacje o wysokości dochodu (lub straty) z pozarolniczej działalności gospodarczej osiągniętego (lub poniesione) w danym roku podatkowym.
  • W formularzu należy wykazać przychody, koszty, dochód lub stratę z działalności samodzielnej lub prowadzonej jako wspólnik w spółkach, które nie są osobami prawnymi.

Złożenie zeznania podatkowego

Podatnik, który wypełni roczne rozliczenie podatkowe za 2017 rok (PIT 2017), musi złożyć je w urzędzie skarbowym. Może to uczynić bezpośrednio – udając się do urzędu osobiście bądź pośrednio – nadając zeznanie. Ordynacja podatkowa daje podatnikowi możliwość wysłania rocznego zeznania PIT przez internet, bez konieczności potwierdzania go kwalifikowanym podpisem elektronicznym – serwis pitroczny.pl umożliwia wysłanie deklaracji przez internet. W tym roku oszczędź czas i wypełnij swoje rozliczenie podatkowe online.

IFIRMA SA dostarcza tysiącom polskich przedsiębiorców narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu. Szybka i prosta internetowa rejestracja firmy poprzez wniosek CEIDG-1. Wyszukaj kody PKD, samodzielnie poprowadź księgowość online (KPiR) . Dzięki nam wygodnie wystawisz potrzebne faktury (zobacz darmowy program do fakturowania), a pod koniec roku wypełnisz i wyślesz PIT roczny online dzięki naszemu darmowemu programowi. Rozlicz PIT 2017 z pitroczny.pl. Rozliczenie roczne PIT 2017 to gwarancja bezpieczeństwa i wygody.