Ukryłeś dochody? Fiskus i tak je znajdzie

Ukryłeś dochody? Fiskus i tak je znajdzie

Urzędy Kontroli Skarbowej coraz częściej sprawdzają skąd podatnicy posiadają środki finansowe, np.: na zakup nieruchomości. Najczęściej sprawdzane są osoby fizyczne, które wydały kwoty w granicach kilkuset tysięcy złotych, a z zeznań podatkowych za ostatnie lata nie wynika by posiadały środki na takie inwestycje.

Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że z roku na rok rośnie liczba decyzji nakazujących zapłatę karnej stawki podatku od dochodów z nieujawnionych źródeł. Karna stawka podatku wynosi aż 75 procent od nieujawnionego dochodu. W pierwszej połowie 2010 roku resort nakazał zapłatę podatku na łączną wartość 20,5 mln zł. Najczęściej poddawane kontroli są osoby, które uzyskiwały dochody poza granicami Polski, a po powrocie postanowiły zainwestować  pieniądze w kraju.

Źródło: Rzeczpospolita www.podatki.onet.pl

IFIRMA SA dostarcza tysiącom polskich przedsiębiorców narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu. Szybka i prosta internetowa rejestracja firmy poprzez wniosek CEIDG-1. Wyszukaj kody PKD, samodzielnie poprowadź księgowość online (KPiR) . Dzięki nam wygodnie wystawisz potrzebne faktury (zobacz darmowy program do fakturowania), a pod koniec roku wypełnisz i wyślesz PIT roczny online dzięki naszemu darmowemu programowi. Rozlicz PIT 2017 z pitroczny.pl. Rozliczenie roczne PIT 2017 to gwarancja bezpieczeństwa i wygody.