Zeznanie podatkowe za 2015 rok podczas zakupów?

Zeznanie podatkowe za 2015 rok podczas zakupów?

Podatnicy, którym do urzędu skarbowego nie po drodze, mogą skorzystać z możliwości darmowego rozliczenia w pobliskiej galerii handlowej, podczas weekendowych zakupów. Akcja organizowana przez Ministerstwo Finansów będzie trwała od 11-13. marca 2016 r. (od piątku do niedzieli), w godzinach od 12:00 do 18:00.

Zeznanie podatkowe pod okiem ekspertów urzędu skarbowego będzie można wypełnić i złożyć elektronicznie w specjalnych punktach informacyjnych zamieszczonych na terenie centrów handlowych największych miast Polski (lista placówek dostępna jest na stronie Ministerstwa Finansów), potwierdzeniem złożenia wniosków będzie wygenerowane przez ministerialny system e-Deklaracji urzędowe potwierdzenie odbioru (UPO). Eksperci rozwieją wątpliwości dotyczące składanego zeznania i pomogą rozliczyć przysługujące ulgi.

W celach rozliczeniowych należy mieć ze sobą:

  • formularz PIT-11 otrzymany od pracodawcy lub inne dokumenty poświadczające uzyskane w 2015 roku dochody,
  • dokumenty potwierdzające poniesione w 2015 roku wydatki, dla których można dokonać odliczeń od podatku z tytułu przysługujących ulg podatkowych;
  • rozliczenie PIT za 2014 rok lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2014 roku (potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracji).

Należy pamiętać, że rozliczenia w ramach powyższej akcji będzie można dokonać tylko w formie elektronicznej, przez ministerialny system e-Deklaracji, natomiast zeznania podatkowe PIT w formie papierowej nie będą przyjmowane.

Jeśli nie wybierasz się do galerii handlowej, PIT za 2015 rok wypełnij z pitroczny.pl – online i bez wychodzenia z domu!

Power Media S.A. dostarcza tysiącom polskich przedsiębiorców narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu. Szybka i prosta internetowa rejestracja firmy poprzez wniosek CEIDG-1. Wyszukaj kody PKD, samodzielnie poprowadź księgowość online (KPiR) . Dzięki nam wygodnie wystawisz potrzebne faktury (zobacz darmowy program do fakturowania), a pod koniec roku wypełnisz i wyślesz PIT roczny online dzięki naszemu darmowemu programowi. Rozlicz PIT 2016 z pitroczny.pl. Rozliczenie roczne PIT 2016 to gwarancja bezpieczeństwa i wygody.