Z fiskusem nie wygrasz

Z fiskusem nie wygrasz

Skarbówka kontra podatnicy, w tym sporze przegrywamy 70% spraw.

Zgodnie z danymi wojewódzkich sądów administracyjnych, z każdym rokiem organy podatkowe stają się coraz skuteczniejsze. Okazuje się, że fiskus wygrywa wszystkie spory sądowe chyba, że idzie o interpretacje indywidualne. Nie jest to dobra informacja dla płatników skarżących decyzje podatkowe.

Najwięcej wygrywanych przez fiskus sporów dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych, a także podatku od spadków i darowizn. Sąd przyznaje rację skarbówce w 80% skarg na ulgi płatnicze. Wnoszący pozwy bardzo rzadko korzystają ze wsparcia profesjonalnych pełnomocników i to jest przyczyną ich sądowych porażek. Ich szanse na zwycięstwo wzrastają razem z przekazaniem sprawy radcy prawnemu lub doradcy podatkowemu. Niestety okazuje się, że korzystamy z usług takich osób za późno.

W Polsce funkcjonuje również przekonanie, że taka pomoc ma swoją cenę. Stawki godzinowe doradców podatkowych rozpoczynają się od 150 zł i są zróżnicowane w zależności m. in. od stopnia skomplikowania sprawy i miasta. Podatnicy, których naprawdę nie stać na specjalistę, mogą się jednak zwrócić do sądu o przyznanie prawa pomocy.

Power Media S.A. dostarcza tysiącom polskich przedsiębiorców narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu. Szybka i prosta internetowa rejestracja firmy poprzez wniosek CEIDG-1. Wyszukaj kody PKD, samodzielnie poprowadź księgowość online (KPiR) . Dzięki nam wygodnie wystawisz potrzebne faktury (zobacz darmowy program do fakturowania), a pod koniec roku wypełnisz i wyślesz PIT roczny online dzięki naszemu darmowemu programowi. Rozlicz PIT 2016 z pitroczny.pl. Rozliczenie roczne PIT 2016 to gwarancja bezpieczeństwa i wygody.