Polacy wysłali prawie 3,5 mln deklaracji podatkowych online

Polacy wysłali prawie 3,5 mln deklaracji podatkowych online

W 2011 roku do ministerialnego systemu e-Deklaracje trafiło już 3,424 mln wszystkich rodzajów zeznań podatkowych, w tym 464 tysiące deklaracji PIT (w 2010 roku liczba ta wyniosła 324 tysiące). Kolejne deklaracje wpłyną w ciągu 3,5 tygodnia, które zostały na składanie PIT-ów rocznych.

Zeznania podatkowe w wersji papierowej nadal cieszą się większą popularnością niż deklaracje PIT online, ale można mówić o wzroście zainteresowania Polaków rozliczeniami przez internet. Wypełnianie i wysyłanie deklaracji online jest na pewno szybszym i wygodniejszym sposobem na rozliczenie się z fiskusem, zwłaszcza, że przy deklaracjach niewymagających podpisu elektronicznego, jedynym wymogiem jest dostęp do komputera i do internetu.

Oczywiście my również wspieramy ideę rozliczeń podatkowych przez internet i zachęcamy do ich wypełniania i wysyłania za pośrednictwem aplikacji pitroczny.pl.

Źródło: http://www.mf.gov.pl

Power Media S.A. dostarcza tysiącom polskich przedsiębiorców narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu. Szybka i prosta internetowa rejestracja firmy poprzez wniosek CEIDG-1. Wyszukaj kody PKD, samodzielnie poprowadź księgowość online (KPiR) . Dzięki nam wygodnie wystawisz potrzebne faktury (zobacz darmowy program do fakturowania), a pod koniec roku wypełnisz i wyślesz PIT roczny online dzięki naszemu darmowemu programowi. Rozlicz PIT 2016 z pitroczny.pl. Rozliczenie roczne PIT 2016 to gwarancja bezpieczeństwa i wygody.