Ulga za wydatki na cele mieszkaniowe

Kto może dokonać odliczenia?

Ulga ta przysługuje podatnikowi:

  • który w latach ubiegłych poniósł wydatki na cele mieszkaniowe (w tym na remont lub modernizację domu czy mieszkania
  • w sytuacji, gdy wydatki te nie znalazły pokrycia, odpowiednio, w dochodzie, przychodzie lub podatku za te lata,
  • jeśli we wcześniejszych latach dokonywał odliczeń od podatku ze względu na poniesienie wydatków mieszkaniowych (do tych wydatków zalicza się również ulga remontowo-modernizacyjna).

Gdzie należy wykazać ulgę?

Podatnicy, którzy korzystają z odliczeń z tytułu wydatków na cele mieszkaniowe, obowiązani są wykazać niniejszą ulgę w załączniku PIT/O. Załącznik PIT O należy dostarczyć do urzędu skarbowego wraz z rocznym zeznaniem podatkowym za 2012 rok (PIT 2012). Skorzystaj z aplikacji do rozliczeń podatkowych w naszym serwisie pitroczny.pl, a wypełnienie formularza PIT nie będzie więcej problemem. Rozlicz się z fiskusem i wypełnij PIT online już dziś.

Power Media S.A. dostarcza tysiącom polskich przedsiębiorców narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu. Szybka i prosta internetowa rejestracja firmy poprzez wniosek CEIDG-1. Wyszukaj kody PKD, samodzielnie poprowadź księgowość online (KPiR) . Dzięki nam wygodnie wystawisz potrzebne faktury (zobacz darmowy program do fakturowania), a pod koniec roku wypełnisz i wyślesz PIT roczny online dzięki naszemu darmowemu programowi. Rozlicz PIT 2014 z pitroczny.pl. Rozliczenie roczne PIT 2014 to gwarancja bezpieczeństwa i wygody.