Więcej PIT-ów online niż papierowych

Więcej PIT-ów online niż papierowych

Po raz pierwszy zeznanie roczne przez internet można było złożyć w 2010 roku (PIT za 2009 rok). Wówczas 328 tysięcy podatników rozliczyło się online (2% składających PIT-y dostępne w formie e-Deklaracji). Z roku na rok elektroniczna forma wypełniania i przekazywania zeznania rocznego do urzędów skarbowych staje się coraz bardziej popularna wśród Polaków. W 2014 roku już 30% deklaracji (prawie 5,5 miliona PIT-ów online) zostało złożonych przez internet. W 2015 roku padł nowy rekord, a e-Deklaracje stanowiły 40% złożonych zeznań podatkowych (prawie 7,5 miliona e-PIT-ów).

W najnowszym raporcie, biorąc pod uwagę dane z pierwszego kwartału 2016 roku, Ministerstwo Finansów informuje, że udział e-Deklaracji w ogólnej liczbie dokonanych do tej pory rozliczeń osiągnął pułap 52%. Po raz pierwszy zatem e-PIT-ów jest więcej niż deklaracji złożonych w formie papierowej.

Ministerstwo zakłada, że ten trend się utrzyma, co w zestawieniu z dziennym przyrostem e-PIT-ów (do 20 kwietnia spłynęło ponad 6,6 miliona e-Deklaracji), pozwala na prognozowanie kolejnych rekordów w sferze rozliczeń przez internet, w tym przekroczenia liczby 8 milionów e-Deklaracji.

Wypełnij i wyślij e-Deklarację do urzędu skarbowego z pitroczny.pl – szybko, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu.

Power Media S.A. dostarcza tysiącom polskich przedsiębiorców narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu. Szybka i prosta internetowa rejestracja firmy poprzez wniosek CEIDG-1. Wyszukaj kody PKD, samodzielnie poprowadź księgowość online (KPiR) . Dzięki nam wygodnie wystawisz potrzebne faktury (zobacz darmowy program do fakturowania), a pod koniec roku wypełnisz i wyślesz PIT roczny online dzięki naszemu darmowemu programowi. Rozlicz PIT 2016 z pitroczny.pl. Rozliczenie roczne PIT 2016 to gwarancja bezpieczeństwa i wygody.