Wielodzietna rodzina szybciej otrzyma zwrot podatku

Wielodzietna rodzina szybciej otrzyma zwrot podatku

Zwrot nadpłaconego podatku, w przypadku rozliczeń rodzin wielodzietnych, ma nastąpić nie później niż 30 dni od złożenia zeznania. Dotyczy to wyłącznie zeznań podatkowych przesłanych przez Internet.

Przyspieszonym trybem zwrotu nadpłaconego podatku objęci są podatnicy uprawnieni do korzystania z rządowego programu dla rodzin wielodzietnych.

W weryfikacji zeznań podatkowych kwalifikujących się do szybszego zwrotu podatku Ministerstwu Finansów ma pomóc system informatyczny, a dotrzymania skróconego terminu zwrotów mają dopilnować naczelnicy urzędów skarbowych. Kryterium stanowi tutaj rozliczanie w picie rocznym ulgi prorodzinnej z tytułu wychowania co najmniej trójki dzieci, a w przypadku podatników nie wykazujących na zeznaniu tej ulgi, zaznaczenie w e-Deklaracji faktu korzystania z Karty Dużej Rodziny (PIT-36 – w polu 327 lub PIT-37 – w polu 141).

Jesteś w grupie podatników objętych preferencyjnym terminem zwrotu podatku? Skorzystaj z aplikacji pitroczny.pl, rozlicz należne ulgi, wyślij gotową e-Deklarację do US i czekaj na przysługujący zwrot.

Power Media S.A. dostarcza tysiącom polskich przedsiębiorców narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu. Szybka i prosta internetowa rejestracja firmy poprzez wniosek CEIDG-1. Wyszukaj kody PKD, samodzielnie poprowadź księgowość online (KPiR) . Dzięki nam wygodnie wystawisz potrzebne faktury (zobacz darmowy program do fakturowania), a pod koniec roku wypełnisz i wyślesz PIT roczny online dzięki naszemu darmowemu programowi. Rozlicz PIT 2016 z pitroczny.pl. Rozliczenie roczne PIT 2016 to gwarancja bezpieczeństwa i wygody.