Ponad 10 tysięcy PIT-ów wysłanych z galerii handlowych

Ponad 10 tysięcy PIT-ów wysłanych z galerii handlowych

Kolejny rok z rzędu akcja „Szybki PIT w galeriach handlowych” okazała się sukcesem. W ubiegły weekend w 66 galeriach handlowych w całej Polsce podatnicy mogli skorzystać z darmowej pomocy ekspertów podatkowych i wysłać PIT przez Internet. Z takiej możliwości skorzystało prawie 15 tysięcy osób, a wysłano ponad 10 tysięcy e-PIT-ów.

Od piątku do niedzieli eksperci podatkowi z urzędów skarbowych na specjalnie wyznaczonych stanowiskach informacyjnych w galeriach handlowych udzielali szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok i pomagali wysłać zeznanie PIT przez Internet. Każdy podatnik, który skorzystał z możliwości wysłania e-PIT-u z galerii handlowej otrzymywał na miejscu urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

Akcja „Szybki PIT w galeriach handlowych”odbyła się już po raz ósmy i objęła swoim zasięgiem całą Polskę. Podatnicy mogli złożyć zeznanie podatkowe w 66 galeriach w 55 miastach w całej Polsce.

Z roku na rok coraz więcej Polaków składa PIT przez Internet. W 2011 r. przesłano tą drogą prawie milion zeznań PIT, w 2013 r. aż trzy razy tyle, a w 2015 r. ponad 7 mln PIT-ów.

Podatnicy, którzy nie wysłali jeszcze zeznania podatkowego mają na to jeszcze ponad miesiąc. W tym roku PIT można złożyć do 2 maja, ponieważ ostatni dzień kwietnia wypada w sobotę. Nie warto jednak czekać do ostatniej chwili. Już dziś wypełnij PIT za 2015 rok z pitroczny.pl – online i bez wychodzenia z domu!

Power Media S.A. dostarcza tysiącom polskich przedsiębiorców narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu. Szybka i prosta internetowa rejestracja firmy poprzez wniosek CEIDG-1. Wyszukaj kody PKD, samodzielnie poprowadź księgowość online (KPiR) . Dzięki nam wygodnie wystawisz potrzebne faktury (zobacz darmowy program do fakturowania), a pod koniec roku wypełnisz i wyślesz PIT roczny online dzięki naszemu darmowemu programowi. Rozlicz PIT 2016 z pitroczny.pl. Rozliczenie roczne PIT 2016 to gwarancja bezpieczeństwa i wygody.