Gdy roczny podatek wynosi 0 zł i tak trzeba złożyć PIT

Gdy roczny podatek wynosi 0 zł i tak trzeba złożyć PIT

Według ustawy o PIT, obowiązkiem podatnika jest złożenie do urzędu skarbowego deklaracji podatkowej uwzględniającej informacje o wysokości uzyskanego w danym roku dochodu bądź straty.

Obowiązek ten dotyczy również osób, których dochód za dany rok nie przekroczył kwoty niepodlegającej opodatkowaniu (kwota wolna od podatku za 2010 rok wynosi 3091 zł).

W takim przypadku wysokość podatku wyniesie 0 zł, a zaliczki na podatek – wpłacone w ciągu roku przez płatnika – będą stanowiły nadpłatę. Podatnikowi będzie zatem przysługiwał zwrot podatku, ale dopiero, gdy złoży w US swoje zeznanie roczne.

Źródło: http://www.gazetaprawna.pl

Power Media S.A. dostarcza tysiącom polskich przedsiębiorców narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu. Szybka i prosta internetowa rejestracja firmy poprzez wniosek CEIDG-1. Wyszukaj kody PKD, samodzielnie poprowadź księgowość online (KPiR) . Dzięki nam wygodnie wystawisz potrzebne faktury (zobacz darmowy program do fakturowania), a pod koniec roku wypełnisz i wyślesz PIT roczny online dzięki naszemu darmowemu programowi. Rozlicz PIT 2016 z pitroczny.pl. Rozliczenie roczne PIT 2016 to gwarancja bezpieczeństwa i wygody.