Zwolnienie od podatku szkoleń z zakresu opieki paliatywnej

Zwolnienie od podatku szkoleń z zakresu opieki paliatywnej

Projekt rozporządzenia Ministra Finansów zakłada zwolnienie z podatku dochodowego  od niektórych dochodów lekarzy, pielęgniarek czy wolontariuszy, uzyskiwanych z tytułu bezpłatnych szkoleń z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej, które organizowane są przez organizacje pożytku publicznego (OPP) bądź przez organy samorządu zawodowego lekarzy i pielęgniarek.

Uzasadnieniem dla takiego zwolnienia miałaby być, m.in. Rekomendacja Rady Europy Rec(2003)24, która zaleca stworzenia ram dla narodowych regulacji prawnych w zakresie opieki paliatywnej. Ma to na celu umożliwienie sprawowania opieki paliatywnej przez osoby wysoce wykwalifikowane oraz posiadające medyczne oraz niemedyczne doświadczenie w tym zakresie.

Zwolnienie to miałoby objąć przychody (dochody) uzyskane od dnia 1 stycznia 2010 roku do 31 grudnia 2012 roku.

Więcej informacji na temat projektu rozporządzenia można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów.

Źródło: http://www.mf.gov.pl

Power Media S.A. dostarcza tysiącom polskich przedsiębiorców narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu. Szybka i prosta internetowa rejestracja firmy poprzez wniosek CEIDG-1. Wyszukaj kody PKD, samodzielnie poprowadź księgowość online (KPiR) . Dzięki nam wygodnie wystawisz potrzebne faktury (zobacz darmowy program do fakturowania), a pod koniec roku wypełnisz i wyślesz PIT roczny online dzięki naszemu darmowemu programowi. Rozlicz PIT 2016 z pitroczny.pl. Rozliczenie roczne PIT 2016 to gwarancja bezpieczeństwa i wygody.